My Time My Way

מהי הדרך הכי מתאימה לי ?

יש רגעים בחיים בהם האדם צריך לבחור באיזה נתיב ללכת, באיזו דרך לחשוב .

לגבש עבורו את האני האישי ואת האני המקצועי ולבחור את הערכים שינתבו את דרך התנהלותו .

לבחור את הזמן או העיתוי הכי מתאימים עבורו לניהול השינויים או הבחירות.

 בבחירתי האישית לפצוח בדיאטה כבר עם בוא האביב , כי די נגמרו התירוצים בינינו "אני אחרי לידה" יהונתן כבר חוגג שנתיים , וזהו עכשיו אני . אז אין ספק שפה ושם השלתי , אפילו מעל 10 ק"ג, אבל מי שמכיר אותי היטב יודע, שזה לא אני . 

 

יש שם מטרה ויעדים רחוקים שאליהם צריך להגיע .

 

אבל בינינו , לא בבעיות האישיות שלי אני רוצה לשתף אלא בדרך להתמודדות אישית ובתובנות שהוצפו בדרך .

 אז מה עושים, פותחים את כל המקורות הקיימים בבית בנושא הדיאטה ומתבוננים בכל השיטות של הגורואים למינהם ובוחרים או יוצרים מיקס של השיטה הטובה ביותר עבורי והמתאימה לי ביותר בהתאם לאורח חיי.

בהמשך לכך, מעבר לתזונה נכונה בחרתי גם לשלב כושר גופני . ואז גיליתי שהכי מתאים לי הליכות בוקר או ערב. ובערב מבלי לדאוג לשמרטפות צירפתי את הילדים לזמן איכות, הבייבי בעגלה והילדה רוכבת על האופניים , אז זה קצת איטי ויש גם הפסקות, אבל התוצאות כבר נראות והמחמאות מאד מפרגנות ולא ממעטות להגיע.

 

באחת ההליכות הציפה אותי תובנה מאד משמעותית המשפיעה על אורח חיינו : My Time My Way

 

אנו מוצפים מסביבנו באפשרויות בחירה ובידע אינסופי. בעבר הייתי בוחרת בקאנטרי המשלב חוגים חדר כושר ובריכת שחיה . השתלבתי בהמון אפשרויות לכושר גופני בחיי ואף שילמתי לאחרונה על מנוי יותר מששהיתי בו. יש אפשרויות בעבר שהתאימו לאורח חיי ויש אפשרויות שהיום גם אם ארצה זה פשוט לא מסתדר בקצב של לימודים עבודה ומשפחה .  ובמקביל גם בנושא תזונה עשיתי דיאטת חלבונים, ד"ר חרמוני, חלבונים או דיאטת הלחם של אולגה רז ופעמים מספר נצמדתי גם לדיאטנית. ומסביב כל הנשמות הטובות מייעצות ולנו נותר רק לקנא ולשאוף לתוצאות כאלה גם כן.

 

אז זהו, זה קשור רק בנו ובמערכת האמונות, התפיסות, הניסיון המקצועי, הלכי הנפש, מודעות אישית , אורח חיים , משמעת אישית והשריטות שלנו. 

 

לכן התובנה הכי משמעותית עבורי היא הזמן שלי הדרך שלי, רק אני יודעת מה טוב עבורי ומה יכול להשתלב בלו"ז האישי שלי ועל פיו איך  אני בוחרת ורוצה להתנהל . 

רק כאשר אני אהיה מודעת מספיק לעצמי ולמה שמנהל אותי אוכל לבנות תכנית פעולה שתתווה לי את דרך התנהלותי להשגת תוצאות .

 

והדבר נכון , גם בבניה ובגיבוש אני מאמין מקצועי ובבניית ארגז כלים שמשרת אותי לצורך הטבעת דרכי המקצועית. אנו מוצפים בהמון ידע , פרדיגמות ותיאוריות של אנשים נפלאים שעשו דרך מצוינת ונפלאה , אשר השפיעו והטביעו את חותמם על מיליוני אנשים. ואולי לחלקם גם חלק בדרך מהותי האישית והווייתי המקצועית . וזה היופי והייחודיות שבדבר למצוא את מה שמשתלב לנו בקופסה השחורה , במערך האמונות, הניסיון המקצועי ודרך החשיבה הייחודית לכל אחד ואחד מאיתנו ולגבש את האג'נדה המקצועית שתתווה אותם ואת האחרים לניהול שינויים , אשר תהיה מספיק גמישה להקשיב , לשמוע, להיבנות לצמוח ואף להשתנות תוך כדי למידה אישית ומתוך האנשים איתם אנו באים במגע.

לקראת השנה החדשה , אני רוצה לאחל לכל אחד ואחת מכם למצוא את הדרך שלכם , ואת הזמן הכי מתאים לניהול שינויים ולבחירות אישית ולעשות רק את מה שמתאים לכם , כמובן מבלי לפגוע באיש .  מתוך אמונה בדרך ובעצמכם.

(פורסם : בניוזלטר ספטמבר 2012)

מאמרים נוספים באתר

להצטרפות לניוזלטר שלנו