פיתוח ארגוני

פיתוח ארגוני הינו תהליך ייעודי המאפשר יישום ושיפור של האסטרטגיה העסקית והארגונית תוך התייחסות לשינויים הפנימיים והחיצוניים.
תהליכי פיתוח ארגוני נעשים דרך תהליכי אבחון ומיפוי מעמיקים על מנת לדייק את התאמת תהליך ההתערבות באמצעות הדרכה

ההתמחות שלנו

בבנית תכנית התערבות בתחום ההדרכה המשלבים את יכולות התאמת תכנית ההדרכה על פי מודל ניהול שינויים THE CYCLE OF CHANGE הרואה את נקודת הסיום כנקודה התחלתית , בשילוב יכולות ייעוציות ארגוניות המבטיחות הטמעה מיטבית של הפתרונות בתוך הארגון.

תהליכים לא משנים אנשים , אנשים משנים אנשים

שינוי אינו נושא אינטלקטואלי , שינוי הוא נושא רגשי .
הוא נוגע למה שאנו עושים ומרגישים , הוא קשור לאנרגיה ומיקודה . 
הוא קשור לנטילת אחריות אישית לשלוט בשינוי במקום שהשינוי ישלוט בארגון או באדם.
השינוי הוא התקדמות מוגברת שיש לה שלבים

  THE CYCLE OF CHANGE 

 

ניהול שינויים

מהתבוננות לעשיה

תהליכי צמיחה של ארגונים מבוססים על היכולת שלהם להתבונן על הסביבה החיצונית של הארגון  – אל השוק, האתגרים וההזדמנויות, השינויים ותמונת העתיד המתהווה ובמקביל על המעטפת הפנימית – על הארגון עצמו, אל נכסי היכולות, המשאבים , המבנה וחלוקת התפקידים, שגרות ותהליכי ליבה, פוטנציאל שטרם מומש, כישורי הניהול וכמובן ההון האנושי.

היכולת הזו הופכת קריטית במציאות של שינויים.

ארגון המבקש להצליח ולהמשיך להתפתח נדרש להיות קשוב הן החוצה והן פנימה ובעיקר להיות מסוגל להבנות הקשר בין שני אלה- לפתח את היכולות והתשתיות הארגוניות הפנימיות ע"מ שיוכלו לתמוך אופטימאלית בפוטנציאל הצמיחה וביכולת להיענות לאתגרים והזדמנויות שמציע השוק הדינאמי.

ארגונים אשר אינם מתאימים עצמם לסביבה המורכבת בה הם פועלים
מתקשים לשרוד במציאות המשתנה והדינמית.

אנו מאמינים כי ההדרכה והלמידה קשורות באופן ישיר להשגת מטרות הארגון. על כן, תשתיות ותהליכי למידה, הנגזרים מהאסטרטגיה וראיה ארגונית, מהווים בסיס לצמיחתו של הארגון ולכושר התחרות שלו בסביבה ולהתמודדות איתם מתמודד הארגון בתהליכי עבודה שבשגרה.

אנו מציעים תהליך התערבות המושתת על גישה ייחודית בפיתוח למידה והדרכה המבוסס על עבודה ב "האיזורים הרכים" של ההון האנושי המתמודדים מול שינויים טכנולוגים וארגוניים, המותאם בצורה ספציפית לצרכי הארגון ובהתאם לבעיות הצפות וניצבות בפנינו בתהליך אבחון הארגוני  בתיאום מלא ועדכון רשמים מקצועיים "בזמן אמת" מול מזמין העבודה .

 

פילוסוף מזמן קדום כתב פעם על שינוי " כל הדברים זורמים , שום דבר אינו נשאר במקומו . אדם אינו יכול לעבור באותו נהר פעמיים "

שיחת ייעוץ ראשונית חינם

ואנו נשמח לסייע לכם במתן ייעוץ, הכוונה ופתרונות מקצועיים, יצירתיים, חדשניים, אפקטיביים ויישומיים עבורכם.